Solufeed-Super 20 kg
Felhasználható zöldségfélék, gabonafélék, kukorica, napraforgó, repce, gyümölcsfélék, zöldségfélék, szõlõ, virágok, szobanövények hetenkénti, kéthetenkénti beöntözésére.
Szobanövényeink a cserepükben lévõ földbõl veszik fel a növekedéshez és a virágzáshoz szükséges tápanyagok nagy részét. A tápanyagot szolgáltató föld menynyisége azonban a növények méretéhez képest viszonylag kevés, és minél erõteljesebben fejlõdnek a növények, annál hamarabb kimeríthetik annak tápanyagkészletét. Ha pedig a rendelkezésre álló tápanyag csökken, a növények fejlõdése is lelassul és tápanyaghiány tünetek mutatkozhatnak. Ez fõképpen a tavaszi idõszakokban gyakori, mert a növények ekkor a kedvezõ hõ- és fényviszonyok hatására, megfelelõ öntözés mellett, erõteljesen növekedhetnek, ami gyors tápanyag-felhasználással jár.
Nyilvánvalóan az is gyakori baj, hogy a fontosabb tápelemekbõl már nem kielégítõ a szobanövények ellátása. Többnyire a nitrogén-ellátásuk az elégtelen, s ez úgy szokott feltûnni, hogy a levelek kivilágosodnak, fejlõdésük leáll. A kékeszöld színû, fénytelen és a szélükön sötét foltokkal elcsúfított levelek, a levélcsúcsoknak az elhalása és a korcs virágok a foszfor hiányának jelei. Ha a levélszélek nemcsak barnulnak, hanem be is pöndörödnek, majd a legalsó levelek hullani kezdenek, káliumhiányra következtethetünk. Ha elõbb a fiatal, majd ezután az idõs levelek sárgulnak, a széleik beszáradnak, a vas hiányára lehet gyanakodni. A sárguló, de az érhálózatuk mentén zöld levelek a magnézium hiányát jelzik.
Ha a növényeink valamennyi része gyengén fejlõdik, ha egyre kisebb leveleket hoznak, s a legkülönbözõbb hiánytünetek jelennek meg rajtuk, általános tápanyaghiányra kell gondolni.
Tartsuk be az alábbi szabályokat:
-
márciustól szeptemberig adjunk tápoldatot, télen hagyjuk pihenni növényeinket (kivétel ez alól a télen virágzó szobanövény)
-
az elõírtnál soha ne töményebben és ne gyakrabban trágyázzunk
-
csak nedves földet tápoldatozzunk
-
selymes, szõrös levelû növényeket ne levéltrágyázzunk
-
fenyõk és páfrányok esetén még elõvigyázatosabbak legyünk, a gyökerekkel együtt élõ gombafonalak károsodhatnak a tömény tápoldattól
A fent említett tápelemek mindegyikét tartalmazza a Solufeed-super. E többféle tápelemet tartalmazó tápsó persze nemcsak a már tápanyaghiány tüneteit mutató növények számára hasznos és hatásos. Ha megfelelõ mértékben adagoljuk, az elegendõ mennyiségû és jó minõségû földben nevelt növényeink fejlõdését szintén számottevõen serkentheti. E tápoldat ugyanis a növények számára a nitrogénen, a káliumon, a foszforon – az úgynevezett makro tápelemeken – kívül a kisebb mennyiségben szükséges, de szintén nélkülözhetetlen mikro tápelemeket is megfelelõ arányban tartalmazza.
A növényeink táplálására alkalmas tápoldatot természetes eredetû szerves trágyákból is készíthetünk, azonban a szerves trágyákból származó trágyalét lakásban nem ajánlatos használni, már csak kellemetlen szaga miatt sem. A Solufeed-super tápoldat alkalmazása során nem kell alkalmazkodnunk a kellemetlen szagokhoz.
A tápoldat használatának sikerét befolyásolja a hozzá használt víz minõsége. Tápoldat készítéshez az a víz használható, amely nem túl kemény és olajjal vagy más idegen anyaggal nem szennyezett.
Ha a növények talaja száraz lenne, a tápoldatozás elõtt egy kevés öntözõvízzel nyirkosítsuk meg, különben a gyökérzet még a megfelelõ töménységben elkészített és nem túladagolt tápoldattól is károsodhat, "megéghet". Alkalmanként csak annyit adagoljunk a tápoldatból, amennyi még gyorsan beivódik. A növények új, zsenge hajtásrészeire és virágaira ne kerüljön tápoldat
A Solufeed-Super tápoldat csak hormonmentes, környezetbarát, természetazonos anyagokat tartalmaz, amelyekbõl a növény általában is építkezik, így kielégíti a biotermesztés által támasztott követelményeket is.
Keverhetõség:
A Solufeed-Super levéltrágya növényvédõ szerekkel általában jól keverhetõ, de ajánlott az elõzetes keverési próba elvégzése.
Dózisok és alkalmazási javaslatok:
1 liter Solufeed-Super 100 liter vízben való hígítása ajánlott.
Szántóföldön 300-600 liter/ha, gyümölcs, szõlõ kultúrában 600-1000 liter/ha vízzel kell kijuttatni.
A kipalántázott növények jobb gyökeresedésének és fejlõdésének elõsegítésére az oldatot sorkezelésre is használhatjuk. Öntözõkannában, nagyobb edényben készítsünk oldatot (0,2 liter Solufeed-Super 20 liter vízhez) és jutassuk ki a növények mellé, lehetõleg ne közvetlenül rá a palántára. Esõ után hatékonyabb a hatása. A permetezés hatékonyabb ha azt a reggeli vagy esti órákban végezzük és ha van bõven levélfelület, ami a tápanyagot felveszi.
A termék eredeti, zárt csomagolásban 3 évig eltartható szabályos tárolási körülmények között.
A termék nem mégezõ, közegészségügyi szempontból gyakorlatilag nem mérgezõ.
Forrás: www.farmmix.hu