Hatóanyaga: 50 g/l deltametrin
Forgalmazási kategória: II.
Kiszerelés: 1 l
Dózis: 0,15-0,35 l/ha között, kultúrától és kártevőtől függően
Új formulációjú piretroid rovarölő szer. A korszerű formának köszönheten a Decis megújult, kiváló tulajdonságokat kapott. Kipermetezéskor rögtön szétterül és odaragad a levél felületére. Kisebb a permetezési veszteség, gyorsabb, erőeljesebb esz a rovarölőhatás. Az összes hatóanyag azonnal hozzáférhető “film”formában van jelen. Kitűnően tapad a rovarok felszínére is. Azonnali hatóanyag felvétel, igen gyors taglózó hatás, hosszabb tartamhatás és nagyon jó esőállóság jellemzi.
Javasolt technológia:
Kalászosokban a kezelést a vetésfehérítő bogarak ellen a kártevő tömeges betelepedésekor, vagy a lárvák kelésének fő időszakában célszerű elvégezni. Levéltetvek ellen a betelepedés, illetve a tömeges szaporodás kezdetén kell megkezdeni a védekezést. A gabona-poloskák elleni védekezések szükségességét növényvizsgálat alapján, vagy a virágzás - szemképződés időszakában hálózással végzett felmérés alapján kell eldönteni. Ha a poloska létszám meghaladja 2 db/m2 egyedszámot, a kezelést el kell végezni.
Repcében a készítményt ősszel a repcebolha és a repcedarázs álhernyó ellen – egy alkalommal, tavasszal pedig a repceszár ormányos, a repce-fénybogár valamint a repcebecő-ormányos betelepedésekor – legfeljebb három alkalommal, a károsítók egyedszámának folyamatos figyelemmelkísérése alapján javasolt kipermetezni.
Napraforgóban a védekezést a betelepedő poloskák, és levéltetvek ellen időzítsük. Kukoricában, csemegekukoricában a kukoricamoly fiatalhernyói ellen javasolt a védekezés. Az engedélyezett gyümölcs kultúrákban gyümölcsmolyok ellen előrejelzésre alapozva, a fiatal hernyókkal szemben lehet eredményesen védekezni.
Sodrómolyok ellen a kezeléseket az áttelelő, illetve a kelő lárvák ellen kell időzíteni, aknázó molyok ellen pedig rajzást követően célszerű permetezni. A levéltetvek ellen az első telepek kialakulása előtt szükséges kezelni. Cseresznyelégy ellen a tömeges rajzás kezdetekor védekezzünk.
Őszi- és kajszibarackban kizárólag szüret után alkalmazható.
Szőlőben szőlőmolyok ellen feromoncsapdás előrejelzés alapján, a fiatal lárvák megjelenésekor ajánlott a kezelés. Nagy egyedszámú, elhúzódó rajzás esetén a permetezést 14 naponként meg kell ismételni. Szőlőilonca esetében is fontos, hogy a permetezés a fiatallárvák ellen, még a hajtások öszszeszövése előtt megtörténjen. Amerikai szőlőkabóca ellen az L1-L3 fejlettségű lárvák megjelenésekor célszerű elvégezni a permetezést.
Zöldségfélékben a bagolylepkék hernyói ellen a lárvák korai fejlődési állapotában javasolt védekezni.
Káposzta, kelbimbó, karalábé, karfiol kultúrákban a magról vetett, vagy kiültetett állomány káposztalégy elleni védelmét 3-4 leveles állapotban, illetve palántaneveléskor kell megkezdeni.
Gyökérzöldségek és hajtatott paradicsom esetén a levéltetvek ellen betelepedéskor, sárgatálas megfigyelésalapján, az első telepek kialakulása előtt szükséges permetezni. Tripszek ellen virágvizsgálat, molytetvek ellen levélvizsgálat alapján döntsünk a védekezés idejéről. A káposztafélékben és egyéb viaszos levélfelülettel rendelkező zöldségfélékben a permetléhez nedvesítőszer hozzáadása javasolt.
Ne feledje:
A készítmény virágzó kultúrákban, illetve, ha a kezelt területen, vagy közelében más virágzó gyomok, kultúrnövények vannak, kizárólag a házi méhek napi aktív repülésének befejeződését követően, a csillagászati naplemente előtt egy órával, de legkésőbb 23 óráig használható fel.
Várakozási idők:
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
Élelmezés-egészségügyi várakozási idő:
kalászosok 30 nap
repce 45 nap
napraforgó 56 nap
gyümölcs, gyökérzöldségek, káposztafélék, szőlő 7 nap
paradicsom (üvegházi), kukorica (csemege is) 3 nap.
Eltarthatóság: Eredeti, zárt csomagolásban, szabályos növényvédő szer raktárban 3 év.
A felhasználás során tartsa be a címkén és a termék engedélyokiratában szereplő előírásokat!
Forrás: http://www.bayercropscience.hu