Hungarian Slovak

Zetanil R 1 kg

Termék szerkesztése
Nyomtatás
Gombaölőszer két hatóanyag rezisztenciatörő kombinációjával. Cimoxanil gombaölő- és rézoxiklorid gomba- és baktériumölő hatással. Felszívódó és kontakt hatás egyben. Levélfungicid, megelőző (preventív) és gyógyító (kuratív) hatással. A gombák sporulációját gátolja, spóracsírázás- és sejtosztódásgátlás egyszerre.
Oospórás gombák valamennyi nemzetsége ellen hatékony (Peronospora, Phytophthora, Pythium, Pseudoperonospora, Plasmopara, Bremia.) Felhasználható paradicsom, szőlő és vöröshagyma védelmére peronoszpóra, alternaria és fitoftóra gombafertőzéskor.

A Zetanil-R gombaölőszer 49.205/2000 FVM számú forgalombahozatali engedélye a
NÉBIH 04.2/6986-2/2013 sz. okirata alapján 2014. május 31-én lejár.
Az engedélyező hatóság a legkésőbb 2014. május 31-ig Magyarországra beérkezett szerre, valamint az értékesítési láncban meglévő készletek forgalmazására és a felhasználásra türelmi időt biztosít.
A Sumi Agro Kft, a nagy- és kiskereskedők a meglévő raktárkészleteiket 2014. november 30-ig értékesíthetik. A szer felhasználása az eltarthatósági idő végéig engedélyezett.
Leírás

Javasolt növényvédelmi technológia

Szabadföldi és hajtatott paradicsomban paradicsomvész ellen a kezeléseket a védekezési szezon első felében, előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, vagy legkésőbb a kezdeti tünetek megjelenésekor, 2-6 alkalommal javasolt elvégezni. A permetezési fordulókat a fertőzés erősségétől függően 7-10 napos időközökben kell megválasztani. Járványos körülmények mellett 7 napos, míg gyenge fertőzésnél 10 napos védekezési forduló is elégséges. Az ismétlődő kezelések virágzást követően az alternáriás levél-, szár- és termésbetegség ellen is kedvező védelmet adnak.

Szőlőben szőlőperonoszpóra és orbánc ellen a védekezéseket megelőző jelleggel, előrejelzés alapján, 20-25 cm-es hajtásállapotban javasolt elkezdeni, és a fertőzési viszonyoktól függően 7-10 naponként szükséges megismételni. A fertőzésre fogékony virágzási és fürtnövekedési időszakban, járványos környezeti feltételek mellett a kezeléseket célszerű a felszívódó komponens rövid hatástartama miatt hetenként megismételni. Egy védekezési időszakban 3-4 alkalomnál többszöri egymás utáni felhasználása nem javasolt. A permetlé mennyiségét a tőke művelésmódja szerint, a lombozat nagyságától, a kijuttató gép típusától függően kell megválasztani.

Vöröshagymában peronoszpóra ellen a kezeléseket előrejelzés alapján preventív módon kell elkezdeni és a fertőzési viszonyoktól függően 7-12 naponként célszerű megismételni.
Szabadföldi és hajtatott uborkában a kezeléseket 4 leveles állapot körül, megelőző módon, előrejelzés alapján célszerű elkezdeni, és évente 4-6 alkalomnál nem többször megismételni. A védekezések között erős fertőzési nyomásnál 5 napos permetezési forduló is indokolt lehet.

Forgalmazási kategória: III.
Élelmezésegészségügyi várakozási idő: paradicsom (hajtatás, szabadföld) 7 nap, csemegeszőlő, vöröshagyma 21 nap, borszőlő 30 nap
Méregjelzés: Xn - ártalmas
Eltarthatóság: 3 év
Kiszerelés: 10 kg, 1,0 kg, 0,2 kg, 25 gramm
Vizi szervezetekre: közepesen veszélyes (N)
Méhveszélyesség: nem veszélyes
Tűzveszélyesség: nem jelölésköteles (E)
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
Elsősegélynyújtás: rézmérgezés
kultúrakárosítódózis (l,kg/ha)víz (l/ha)é.v.i. (nap)légi úton
paradicsom (szabadföld) alternária, fitoftóra 2,0-2,5 % 500-800 7 -
paradicsom (hajtatott) alternária, fitoftóra 0,2-0,5 % 500-1500 7 -
szőlő (csemege, bor) peronoszpóra, orbánc 3,0 800-1000 21 -
vöröshagyma peronoszpóra 2,5-3,5 300-400 21 -
védőeszközökvédőruhavédőkesztyűvédőszemüvegvédőlábbelivédőkalap
előkészítőknek + + + + +
kijuttatóknak + + + + +

Forrás: http://www.sumiagro.hu

Biztonsági adatlap